چهار روش نوین دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ دارای ۴ رکن اساسی است که هر یک نقش کلیدی و اساسی در بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ ایفا می کنند. صاحبان کسب و کار ها را با مباحثی مثل موبایل مارکتینگ ، وب مارکتینگ ، سوشال میدیا مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ آشنا می کند.

اصل اول: موبایل  مارکتینگ

موبایل مارکتینگ

تلفن های هوشمند یکی از پر کاربرد ترین وسایلی است که تاکنون جهان به خود دیده است، وسیله ای که شاید ۲۰ سال پیش هیچ کس نمی توانست چنین آینده ای را برای آن تصور کند! اما امروزه این رویا به یک واقعیت تبدیل شده و نیمی از جمعیت کره زمین از این وسیله برای ارتباط با یکدیگر و انجام سایر کارهای روزمره استفاده می کنند. چنین رسانه ای که توانسته با چنین کیفیت و کمیت بالایی نیمی از مردم کره زمین را به خود مشغول کند حتما کانال بازاریابی بسیار قدرتمندی است. به همین دلیل برای همه کسب و کار ها ضروری است که بتوانند با مشتریان و علاقه مندانشان از طریق دستگاه های موبایل ارتباط داشته باشند. امروزه بازدهی بازاریابی موبایلی چندین برابر روش های بازاریابی سنتی است و هزینه ی این روش بسیار پایین تر از روش های سنتی است.

 

اصل دوم: وب مارکتینگ

اگر فکر میکنید با توسعه بازاریابی موبایلی شما دیگر به وب سایت و بازاریابی در محیط وب احتیاج ندارید به رقیبان شما تبریک میگویم. هرچند این روز ها تلفن های هوشمند و شبکه های اجتماعی موبایلی محبوبیت بی نظیری کسب کرده اند اما فراموش نکنید هنوز هم روزانه میلیارد ها تومان خرید اینترنتی انجام می شود و هنوز هم افراد زیادی از کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ برای وبگردی و انجام کارهایشان استفاده می کنند. از سوی دیگر تعداد بسیار زیادی از کاربران تلفن های هوشمند از طریق تلفن هوشمندشان وبگردی می کنند و صفحات وب را میخوانند

به هیچ وجه فکر نکنید وقت کنار گذاوب مارکتینگشتن وب فرا رسیده است، برعکس! امروز کار بازاریابی در وب بسیار حساس تر از قبل شده است. چند سال پیش در وب یک صفحه ساده طراحی می شد برای همه دستگاه ها و بدون اینکه هیچ محتوایی تولید شود فروش ایجاد میکرد. اما امروز ظرافت و دقت بازاریابی در وب بسیار افزایش پیدا کرده است. صفجات وب سایت شما باید با تمام دستگاه ها از موبایل های هوشمند گرفته تا مانیتور های بزرگ بالای ۲۰ اینچ سازگار باشد! امروز موتور های جستجو به راحتی قبل کاربر را به سایت شما هدایت نمی کنند و کاربران نیز به سادگی مشتری شما نمی شوند! امروزه باید تولید محتوای ارزشمند برای کاربران در رأس همه برنامه های بازاریابی شما باشد و تنها از این راه است که می توانید امیدوار باشید کاربران، وب سایت شما را به وب سایت رقیب ترجیح دهند.

برای موفقیت در وب مارکتینگ باید محتوای ارزشمند تولید کنید و تجربه ی لذت بخشی برای کاربر در هنگام مراجعه به وب سایتتان فراهم کنید و با استفاده از اصول بهینه سازی موتور های جستجو یا SEO به موتور های جستجو و کاربران کمک کنید تا راحت تر سایت شما را پیدا کنند. فراموش نکنید محتوا اصلی ترین بخش بازاریابی در اینترنت است و اگر محتوا را نادیده بگیرید بقیه تلاش های شما به نتیجه نخواهد رسید.

اصل سوم: سوشال مدیا مارکتینگ یا بازاریابی شبکه های اجتماعی

سوشیال مدیا
شبکه های اجتماعی امروزه نه تنها چنان محبوب شده اند که خیلی از کاربران صبح ها بلافاصله بعد از بیدار شدن این شبکه ها چک می کنند بلکه به بهترین فرصت برای تعامل با علاقه مندان، یافتن مشتریان جدید و حتی فروش محصول تبدیل شده اند. بسیاری از کسب و کارها موفق شده اند با حضور پررنگ در این شبکه ها فروش خود را ماهانه بیش از ۱۰ میلیون تومان افزایش دهند.

 

اصل چهارم: ایمیل مارکتینگ

شاید قدیمی ترین و ایمیل مارکتینگپر مخاطب ترین نوع بازاریابی اینترنتی را بتوان ایمیل مارکتینگ در نظر گرفت. ایمیل مارکتینگ از ۲ دهه پیش تاکنون به دلیل مزایای بسیار زیادی که برای بازاریابان اینترنتی ایجاد می نموده یکی از محبوب ترین روش های بازاریابی اینترنتی به شمار میرود. هر چند در چند سال اخیر به دلیل رشد شبکه های اجتماعی و نرم افزار های پیام رسان ها دچار افت شدید بازدهی شده است اما با این حال هنوز هم یک کانال بازاریابی فوق العاده به شمار می رود و هنوز هم می توان از طریق ایمیل مارکتینگ یک کسب و کار را متحول کرد تنها نکته ای که باید در نظر داشت این است که به دلایلی که گفته شد حساسیت و دقت کار ایمیل مارکتینگ افزایش یافته است و افرادی که بدون کمپین بازاریابی ایمیلی و به قصد فروش مستقیم ارسال به ارسال ایمیل می کنند نباید مانند گذشته انتظار معجزه در فروش داشته باشند. اما افرادی که طبق برنامه و کمپین مشخصی برنامه ایمیل مارکتینگشان را طرح ریزی می کنند می توانند مطمئن باشند نتایج باورد نکردنی از ایمیل مارکتینگ به دست می آورند.