0%

طراحی اپلیکیشن

اپلیکیشن چیست؟

اپلیکیشن چیست؟

شاید بارها درمورد استفاده از برنامه ها، یک اپلیکیشن یا APP شنیده باشید و به عنوان یکی از پرتکرار ترین کلمات، در مکالمات روزمره ما نقش ویژه ای پیدا کرده است اما این دقیقا به چه معناست؟
به زبان ساده یک برنامه نوعی نرم افزار است که به شما امکان می دهد کارهای خاصی را انجام دهید…
برنامه هایی که برای رایانه های رومیزی یا لپ تاپ وجود دارد، برنامه های رومیزی (Desktop Applications) نامیده می شوند و برنامه های بیشماری در این زمینه وجود دارد و همچنین آنها به چندین دسته تقسیم بندی می شوند، بعضی از آنها دارای ویژگی های کامل تری هستند. همانند؛ واژه پرداز Microsoft Word، مرورگرهای وب شامل(Internet Explorer، Mozilla Firefox, Google Chrome)، پخش کنندهای  رسانه (MP3 ،Windows Media Player و iTunes) و …
برنامه های مربوط به دستگاه های تلفن همراه، برنامه های تلفن همراه (Mobile Apps) هستند و برای این برنامه برای Android و iOS موجود است همانند؛ Duolingo، Instagram، Gmail می باشد.
هنگامی که شما برنامه (APP) را باز می کنید، داخل سیستم عامل اجرا می شود تا زمانی که آن را ببندید.در بیشتر مواقع، همزمان بیش از یک برنامه باز خواهید داشت که به چند وظیفه ای بودن  معروف است. در واقع APP اصطلاح رایج برای اپلیکیشن است. به خصوص برای برنامه های ساده که می توان آنها را ارزان یا حتی رایگان  بارگیری (دانلود) کرد.

چرا ما نیازمند طراحی اپلیکیشن موبایلی هستیم؟

در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های موبایل روز به روز بین مردم محبوب تر می شود.از این رو همگام بودن با تکنولوژی یکی از ضرورت های موفقیت در هر کسب و کار است.با طراحی اپلیکیشن های موبایل متناسب با کسب و کار شما در ایجاد برندینگ و پیشی گرفتن از رقبای تجاری شما بسیار اهمیت دارد. از طریق آن می توانید تعامل بهتری با مشتریان خود برقرار کنید.در واقع اپلیکیشن های موبایل در یک پلتفرم خاص مانند  ios در آیفون، اندروید برای گوشی هایی مانند سامسونگ و وب اپلیکیشن ها رشد و پیشرفت چشمگیری در تجارت الکترونیک برای رونق کسب و کارهای آنلاین ایفا می کند و منجر به ارائه خدمات  بهتر و محصولات به مشتریان خواهد شد.

طراحی اپلیکیشن

وب اپلیکیشن چیست؟

اپلیکیشن موبایل

هر چند ممکن است موبایل اپلیکیشن ها اجرایی سریع تر از برنامه های وب داشته باشند و قابلیت های بیشتر و امکان دسترسی به منابع سیستم را نیز ایجاد می کنند و امکان کار در حالت آفلاین و امن هستند اما ساخت و طراحی آن ها از برنامه های وب گران تر است و سازگاری با سیستم عامل های مختلف (ios واندروید) معمولا به معنای طراحی دوباره و ساخت برنامه از صفر است و دائما باید به روز رسانی شوند و حتی ممکن است یک برنامه توسط فروشگاه App تائید شده است، به راحتی در دسترس نباشند این در صورتی است که وب اپلیکیشن (Web Application) یا برنامه تحت وب، نرم افزاری است که با استفاده از مرور گر وب و از طریق شبکه های محلی یا اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا ما نیازمند طراحی وب اپلیکیشن ها هستیم؟

 • نیازی به دانلود و نصب ندارند، برنامه های وب در مرورگر گوشی اجرا می شوند؛
 • حفظ یکپارچگی بر روی دستگاه های مختلف در واقع به راحتی و بدون در نظر گرفتن نوع سیستم عامل ، می توانید از این برنامه ها استفاده کنید و دیگر نیازی به نرم افزار جانبی نخواهد داشت؛
 • به صورت خودکار به روز رسانی می شوند؛
 • ساخت آنها سریعتر از برنامه های تلفن همراه است و با سرعت، دقت و عملکرد عالی وب اپلیکیشن ها مواجه می شوید؛
 • نیازی به تائید فروشگاه App نیست، بنابراین می تواند به سرعت راه اندازی شود.

از این رو تیم رایمون سیستم توس برای معرفی بیشتنر کسب و کارتان در بازارهای تجاری پیشنهاد می کند اگر میخواهید در دنیای تجارت الکترونیک کسب و کارتان رشد کند  و به صورت حرفه ای دیده شوید با توجه به مزایای دارا بودن یک وب اپلیکیشن اقدام به طراحی وب اپلیکیشن نمائید، ما همواره پشتیبان شما خواهیم بود…

طراحی وب اپلیکیشن

مراحل طراحی وب اپلیکیشن ها

طراحی اپلیکیشن به صورت کلی از ۸ گام اساسی تشکیل شده است، که البته بسیاری از این مراحل جزلاینفک طراحی، ساخت و ارائه هر محصول یا خدماتی در بازار پر رقابت امروزی می‌باشد.

 1. شناخت نیاز؛ باید توجه داشته باشید، برنامه شما چه نیازی را رفع خواهد کرد.
 2. جامعه هدف؛ داشتن جامعه هدف مشخص، بهترین راه برای بالا بردن بازدهی و استفاده از اپلیکیشن شما می‌باشد.
 3. مدل کسب و درآمد؛ باید در نظر داشته باشید، اپلیکیشن شما برچه اساس قرار است سود آفرینی کند، در حال حاضر چند مدل متفاوت برای سودآفرینی از طریق اپلیکیشن های پولی، رایگان با پرداخت درون برنامه ای، تبلیغاتی و یا حق دانلود وجود دارد و برای انتخاب هر کدام از این مدل های کسب درآمد باید به جامعه هدف خود توجه داشته باشید.
 4. اپلیکیشن را طراحی کنید؛ وقت آن است که ایده هایتان را از روی کاغذ خارج کنید و به اجرایی شدن آن فکر کنید.
 5. توسعه نمونه اولیه؛ توسعه نمونه اولیه در اصل تبدیل ایده شما به برنامه با قابلیت های پایه ای آن است، در  واقع با ارائه نسخه اولیه میتوانید ایرادات فنی، امنیتی و … آن را رفع کنید.
 6. آنالیز و تحلیل؛ آنالیز اپلیکیشن هایی که در حوزه شما فعالیت می‌کنند، برنامه شما در رفع نیاز بازار نقشه راه شما را به شکل قابل توجهی برای شما روشن می‌سازد.
 7. تست بتا (Beta testing)؛ در واقع اولین فرصت برای شماست تا از جامعه هدف خود بازخورد بگیرید.
 8. دیباگ و انتشار اپلیکیشنذ؛ پس از طی مراحل فوق شما می‌توانید اپ خود را ارتقا و در نهایت انتشار دهید.