0%

سئو محلی چیست و چرا مهم است؟


اگر می خواهید کسب و کار شما توسط مخاطبان محلی به صورت آنلاین دیده شود و بتوانند شما را پیدا کنند، باید سئو محلی را برای کسب و کار خود راه بیندازید. در این مقاله نحوه ایجاد جستجوی محلی برای شما توضیح داده ایم.

بهینه سازی موتورهای جستجوی محلی نیز شاخه ای از SEO می باشد که بیشتر جهت بهینه سازی یک وب سایت برای نمایش در نتایج جستجوی محلی تمرکز دارد. جستجوی محلی شامل تمام عبارات جستجوی جذاب می باشد، مانند:

 • وکلای نزدیک من
 • پزشکان نزدیک من
 • وکلا در [نام شهر]
 • پزشکان در [نام شهر]

در واقع، سئو محلی یک فرایند استراتژیک می باشد که بر تلاش های بهینه سازی مشاغل محلی تمرکز دارد. محتوا گذاری، بهینه سازی محتوای موجود، ایجاد لینک ها در محتوا، همگی با هدف گذاری متمرکز و به صورت محلی، بخشی از تلاش های بهینه سازی مشاغل محلی می باشد. در صورتی تمرکز تغییر پیدا می کند که محلی سازی خرید لینک را تغییر بدهد.

تمرکز بیشتر جهت مطمئن شدن از سازگاری و صحیح بودن تمامی آن سیگنالهای محلی بالقوه در فضای جستجوی محلی Google می باشد که تغییر می کند. اگر اینها نباشند، یا اینکه شما بخواهید به صورت کاملا تصادفی اطلاعات متفاوتی را برای یک کسب و کار ارائه دهید، در اینصورت می توانید موقعیت هایی را به کار ببرید که نتایج محلی شما را متفاوت از آنچه در نظر گرفته شده است نشان دهد.

چرا جستجوی محلی مهم است؟

چندین آمار را می خواهیم به شما نشان دهیم که ثابت می دهد که جستجوی محلی برای کسب و کار شما چقدر مهم است:

 • ۵۰ درصد از کسانی که از طریق تلفن خود جستجوی محلی را انجام می دادند، در طی یک روز به یک فروشگاه فیزیکی مراجعه کردند.
 • ۳۴ درصد  از کسانی که جستجوی خود را از طریق رایانه یا تبلت انجام داده اند، همین کار را نیز انجام دادند.
 • ۱۸ درصد از جستجوهای محلی برای موبایل منجر به فروش در یک روز می شود.
 • ۶۰ درصد بزرگسالان در جستجو خدمات محلی یا اطلاعات مربوط به محصولات را در تبلت و تلفن های هوشمند انجام می دهند.
 • ۵۰ درصد جستجوگران در گوشی های همراه خود که جستجوهای محلی را انجام می دهند به دنبال مواردی مانند آدرس محل کار محلی هستند.
 • ۷۸ درصد از جستجوهای محلی در دستگاه تلفن همراه به خریدهای آفلاین ختم می شود.
 • ۷۱ درصد از افرادی که از این نظرسنجی استفاده کرده اند گفته اند که محل کسب و کار را برای تأیید وجود آن قبل از رفتن به آنجا برای اولین بار بازدید می کنند.
 • از هر ۳ جستجو ۱ جستجو در تلفن هوشمند درست قبل از ورود به یک فروشگاه انجام شده است.
 • ۹۷ درصد از مصرف کنندگان در سال ۲۰۱۷ به دنبال کسب و کار محلی به صورت آنلاین هستند، همچنین ۱۲ درصد هم هر روز به دنبال یک کسب و کار محلی آنلاین هستند.

چه کسی از SEO محلی سود می برد و چرا؟

وکلا و موسسات حقوقی

اگر تا به حال برای وکلا سئو و بهینه سازی وب سایت را انجام نداده اید، در اینجا راز کوچکی وجود دارد: یکی از بزرگترین مزایای SEO محلی برای این مشتریان این می باشد که Google دکمه تماس را مستقیماً در نتایج جستجوی محلی در تلفن های همراه نشان می دهد. بنابراین وقتی مشتری بالقوه با تلفن همراه خود به جستجوی “[نوع] وکیل می باشد”، نتایج هدفمندی را برای مکان خاص خود می بیند.

زمانی که این کار به نحو صحیح انجام شد، SEO محلی، وب سایت وکیل را به بالای نتایج جستجو برای آن مکان می برد، و فراخوان اصلی دکمه “تماس با ما” خواهد بود. دلیل اصلی بزرگ بودن این مزیت این است که هر کسی که در حادثه ای باشد یا مسئله دیگری داشته باشد می تواند توسط تماس تلفنی وکلایی را جستجو کند که مشاوره رایگان دارند. این مسیر کمک بسیار بزرگی به مصرف کنندگان می کند تا بتوانند زمانی که به وکیل نیاز دارند به راحتی کارشان را انجام دهند. طراحی سایت برای وکلا و بهینه سازی وب سایت آنها کمک شایانی به کسب و کار آنها می کند.

پزشکان و اقدامات پزشکی

وقتی شخصی به دنبال پزشک می باشد، تجربه ثابت کرده که به دنبال پزشکی که ” در نزدیکی من ” باشد باشیم. بیشتر افراد نمی خواهند از منطقه خود خارج شوند یا مسیر طولانی را برای رفتن به دکتر طی کنند. مسلماً یک دکتر نزدیک به مسیر خود را می خواهند که بتواند به راحتی و به طور منظم آنها را ببیند.

با استفاده از جستجوی “پزشکان نزدیک من” ، مزیت های متفاوتی از نتیجه این جستجوی محلی یافت می شود.

این نتیجه جستجوی محلی، نام پزشک را از قبل به همراه یک “لینک دستورالعمل” که به صورت اپلیکیشن بر روی تلفن همراه کاربران می باشد و برنامه مسیر را نشان می دهد، ارائه می دهد. با این روش اکثریت مردم برای گرفتن وقت ملاقات برای رفتن پیش پزشک راحتتر هستند و به دنبال راهی آسان برای جستجوی مسیرها به مطب های پزشکان هستند.

لوله کش ها

یکی از مشاغل دیگری که  می توانند از سئو محلی استفاده بکنند، لوله کش ها می باشند. بعضی مواقع پیش می آید که در موارد اضطراری نیاز به لوله کشی دارید، آیا شما به طور مستقیم به فروشگاه می روید؟ نه، شما معمولاً برای جستجوی [ لوله کش نزدیک من ] به Google می روید. نتایج جستجوی Google راهی ساده را برای شما ایجاد می کند که به راحتی می توانید با لوله کش تماس بگیرید، نظرات را مشاهده کنید و در شرایط اضطراری به نزدیکترین لوله کشی که در جستجوی محلی نمایش داده می شود دسترسی پیدا کنید.

رستوران ها

رستوران ها به عنوان مشاغلی می باشند که به دلیل بی واسطه بودن بررسی مشتری و اهمیت نظرات آنها خیلی بیشتر از تصور شما در گوگل سرچ می شوند و بیشترین بهره وری را از سئو محلی می برند. این بی واسطه بودن و اهمیت اطلاعات، مشتریان بالقوه و فعال را در کمترین زمان ممکن به سمت رستوران ها می کشاند. علاوه بر این، به مردم امکان می دهد رستوران هایی را که با بهترین کیفیت غذا و خدمات در محله ارائه می دهند، به طور کارآمد ببینند. طراحی سایت رستوران به شما کمک شایانی در این موضوع می کند.

چه کسی از SEO محلی بهره مند نمی شود؟

مشاغلی مانند فقط فروشگاه های تجارت الکترونیکی آنلاین، نویسندگان محلی، مشاغلی که نمی خواهند اطلاعات محلی خود را به اشتراک بگذارند و فروشندگان آنلاین خصوصی که می خواهند اطلاعات خود را خصوصی نگه دارند، احتمالاً کاندیداهای خوبی برای خدمات محلی SEO نیستند.

سئو محلی و اهمیت آن

بخش های مهم SEO محلی چیست؟

وقتی سخن از سئو محلی می شود، هیچ تفاوتی با سئو ارگانیک ندارد، تحقیقات کلمات کلیدی، محتوا، لینک ها و سئو فنی داخلی، اینها فقط تمرکز محلی دارند. همه این موارد برای ایجاد وب سایت و صنعت آن به طور کلی مهم می باشند تا بتوانند رقابت بهتری را در SERP ها داشته باشند. با این وجود، هنگام بهینه سازی برای جستجوی محلی، این قسمتها بیشتر تمرکز محلی دارند و بر جستجوهایی که افراد در منطقه نزدیک کسب و کار انجام می دهند تمرکز دارد (به عنوان مثال، نام شهرهای محلی).

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیقات کلمات کلیدی برای سئو محلی تغییر چندانی نکرده است، اگرچه برخی جنبه ها کمی متفاوت می باشد. برای اکثر مردم گفتن “یک دکتر در نزدیکی من پیدا کنید” یا “یک لوله کش در من پیدا کنید” آسان تر از نوع آن است. بنابراین، تعجب آور نیست که شاهد افزایش سوالات محلی بر اساس جستجوی گفتاری گفتگو باشید. اگر صنعت شما سرویس گرا است، تغییرات کلمات کلیدی را که شامل سوالات است، امتحان کنید.

اهمیت محتوا در تلاش های محلی SEO شما

محتوا با تمرکز محلی در تلاش برای سئو محلی اهمیت قابل توجهی دارد. با توجه به صنعت شما، محتوا با تمرکز بروی سئو محلی، عمق، گستردگی و دانش تمایل به خوبی دارد. بنابراین، شما نمی توانید فقط با نوشتن محتوای طولانی مدت لزوماً همیشه بهترین نتیجه را داشته باشید.

همه چیز به نتایج جستجوی شما بستگی دارد و اینکه آیا این محتوا متناسب با درخواست کاربر، سوالات و جستجوهای آنها می باشد و مطابقت دارد. مسلماً این مربوط به این نمی باشد که آیا بالاترین تعداد کلمه کلیدی را برای جستجو دارد یا خیر. نوشتن محتوای محلی کاملاً سفارشی با در نظر گرفتن موارد ذکر شده به شما در دستیابی به محتوای با کیفیتی که Google می خواهد برای نتایج خاص محلی بازگرداند، کمک می کند.

محتوایی که نباید تولید شود؟

نوشتن محتوای نوع ویکی پدیا بدترین نوع محتوایی می باشد که شما می توانید بنویسید. دلیل اینکه این بدترین نوع محتوا می باشد این است که محتوای آن دارای تعداد کلمات کمی می باشد و به همان اندازه نیز ارزش کمتری نیز دارد و به احتمال زیاد نیز از نظر بهینه سازی نیز آنچنان ارزش خاصی ندارد. در نظر داشته باشید که محتوای کم، ارزش کمی به تلاش شما در زمینه سئو می دهد.

لینک های محلی SEO

برای سئو محلی، لینک ها کمی متفاوت از سئو ارگانیک می باشند. ابتدا، به هنگام دستیابی به همه لینک ها، باید دستورالعمل های گوگل وب مستر را در نظر بگیرید.از آنجایی که شما نمی خواهید تلاش های شما برای بدست آوردن بک لینک منجر به پنالتی و جریمه گوگل شود. اگر لینک هایی ایجاد کنید که بخواهد دستورالعمل هایی که گوگل وب مستر در نظر دارد را نقض کند، گوگل در نهایت آنها را شناسایی می کند. در مرحله بعد، کل وب سایت شما ممکن است از نتایج جستجوی ارگانیک ناپدید شود.

دسته بندی لینک سازی محلی

در سئو محلی، لینک های مختلفی وجود دارد که نمایه لینک سئو محلی با کیفیت را به وجود می آورند. این لینک ها شامل:

 • سایت های استنادی / NAP.
 • وب سایت های فهرست محلی.
 • سایت های محلی مربوط به صنعت.
 • سایت های مشارکت محلی
 • سایت های اتاق بازرگانی محلی.
 • سایت های روزنامه های محلی.

آینده سئو محلی چگونه است؟

آمار، داده ها و روندهای فعلی نشان می دهد که سئو محلی به سمت تغییر پارادایم در زمینه و درک قابل توجهی بهبود یافته است. تکثیر دستگاه ها، مانند تلفن های هوشمند، … ، گرایش به سمت ایجاد دستگاه هایی را نشان می دهد که رویکردهای مکالمه مانند بیشتری دارند که با درک انسان برابر یا فراتر از درک انسان هستند.

حتی می توان پیشنهاد کرد که این دستگاه ها الگوریتم های با کیفیت بالاتر، سریعتر و به طور کلی بهبود یافته را ارائه دهند تا نتایج جستجوی صوتی پیشرفته را به کاربر ارائه دهند. گوگل همیشه در حال تنظیم و به روزرسانی الگوریتم های خود می باشد. باید دید چه اتفاقی خواهد افتاد، اما امیدواریم که به بهبود همه نتایج جستجو کمک کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!